Amp Futbol Cup 2020 – bądźcie z nami na turnieju w Warszawie!

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa reprezentacji Polski Amp Futbol nareszcie wraca do gry. Już 19 i 20 września Biało-Czerwoni, przy wsparciu kibiców, zagrają w Warszawie w prestiżowym turnieju Amp Futbol Cup.

Po wielu miesiącach przerwy drużyna narodowa piłkarzy po amputacjach znów zagra oficjalny mecz. Wprawdzie we wrześniu miała rywalizować w Krakowie w Mistrzostwach Europy, ale pandemia koronawirusa spowodowała przełożenie turnieju na 2021 rok. W Warszawie, równo rok przed ampfutbolowym Euro 2021 odbędzie się więc jego przedsmak – Amp Futbol Cup, prestiżowy turniej, którego nie mogą się już doczekać i kibice, i piłkarze, i organizatorzy.

Organizowany regularnie od 8 lat Amp Futbol Cup ma już dużą renomę w świecie piłki nożnej, ale w tym roku niełatwo było dopiąć rywali, którzy mogliby się pojawić w Warszawie. – Przed pandemią liczyłem, że będziemy mogli zaprosić zespoły spoza Europy, żeby sprawdzić się na tle innych ekip, niż te, które świetnie znamy – przyznaje Marek Dragosz, selekcjoner reprezentacji Polski. – Była nawet szansa na przyjazd do Polski Angolczyków, a więc mistrzów świata, z którymi mamy rachunki do wyrównania. Na dzisiaj cieszymy się jednak z tego, że w ogóle możemy wrócić do rywalizacji międzynarodowej i znowu dać frajdę naszym kibicom!

Ostatecznie Polacy zmierzą się w Amp Futbol Cup z Azerbejdżanem. W ostatniej chwili z turnieju wypadli Francuzi i Hiszpanie, którzy mieli już nawet kupione bilety, ale zostały one anulowane przez wprowadzenie ograniczeń rządowych w połączeniach między tymi krajami.

Mimo wszystko dla biało-czerwonych kluczowy jest powrót na boisko.

Dla mnie najważniejsze jest, żebyśmy mogli w końcu zmierzyć się z rywalem na boisku, przełożyć na boisko elementy wypracowane na treningach, sprawdzić z przeciwnikiem. Skupiamy się więc na sobie, chociaż Azerbejdżan to ciekawy rywal, z którym jeszcze nigdy nie graliśmy. – tłumaczy selekcjoner.

Dragosz ogłosił już kadrę na turniej i nie zabrakło w niej niespodzianek. Jest nią choćby obecność Jacka Koniecznego. 16-latek od 2017 roku jest uczestnikiem ogólnopolskiego programu szkoleniowego Junior Amp Futbol i choć bywał już na treningach pierwszej reprezentacji, to jeszcze nie miał okazji do debiutu. – Podczas pierwszego turnieju Amp Futbol Ekstraklasy widać było u Jacka olbrzymi postęp. Zmężniał i do tego stał się o wiele lepszym piłkarzem – chwali zawodnika Podbeskidzia Kuloodpornych Bielsko-Biała trener kadry.

Ewentualny debiut Koniecznego może być dla niego tym większym przeżyciem, że jedno ze spotkań turnieju będzie transmitowane na antenie TVP Sport, a więc będzie mógł je obejrzeć każdy posiadacz telewizji naziemnej. Widzowie będą mogli pojawić się również na trybunach Bemowskiego Ośrodka PIłki Nożnej przy ulicy Obrońców Tobruku 11 w Warszawie. Wszyscy kibice są mile widziani, a na trybunach będą obowiązywały zasady reżimu sanitarnego.

Wstęp na cały turniej Amp Futbol Cup jest bezpłatny!

Amp Futbol Cup 2020. Warszawa, 19-20 września, OSiR Bemowo ul. Obrońców Tobruku 11.

Sobota 19 września
11.00 Polska – Azerbejdżan
15:45 pokazowy trening Junior Amp Futbol
17.45 Polska – Azerbejdżan

Niedziela 20 września
10.00 Polska – Azerbejdżan
11:30 mecz gwiazd, dziennikarzy i przyjaciół Amp Futbol
15:00 pokazowy trening Futbolowa Banda
17.00 Polska – Azerbejdżan

Partner Główny Reprezentacji Polski Amp Futbol: Grupa ENERGA
Oficjalni Sponsorzy: RL COFFEE i OSHEE
Oficjalni Partnerzy: forBET, NAC, IFB
Partner Techniczny: Vitasport.pl
Partner Ortopedyczny: Rehasport Clinic
Partner Medyczny: Ottobock Polska
Partnerzy Reprezentacji: PZPN, Poczta Polska, Pentagon Research
Turniej współfinansują: m.st. Warszawa, Samorząd Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki